تاریخ انتشار : سه شنبه 14 تیر 1401 - 14:25
کد خبر : 330

آینده‌سازان کشتی آزاد ایران بر بام آسیا ایستادند

آینده‌سازان کشتی آزاد ایران بر بام آسیا ایستادند
تیم کشتی آزاد نونهالان ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های آسیایی بحرین دست یافت.

به گزارش نیوز آرنا ؛ رقابت‌های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی آسیا روز ۱۳ تیرماه در شهر منامه کشور بحرین برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط رضا افشار در وزن ۶۸ کیلوگرم و رامتین خدابخش در وزن ۸۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

کاروان ایران همچنین توسط آرین مهرعلیزاده در وزن ۴۴ کیلوگرم، حسین آرین در وزن ۴۸ کیلوگرم، ماهان کاووسی در وزن ۶۲ کیلوگرم و امیرمحمد رحیمی در وزن ۷۵ کیلوگرم به مدال نقره و امیرعباس علیزاده در وزن ۳۸ کیلوگرم و امیرحسین محمدی مقدم در وزن ۴۱ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با ۱۸۴ امتیاز و با ۲ مدال طلا کمتر نسبت به تیم اول، به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و تیم‌های هند با ۱۸۴ امتیاز و قزاقستان با ۱۴۷ امتیاز اول و سوم شدند.

در وزن ۳۸ کیلوگرم که با حضور ۷ نفر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، امیرعباس علیزاده در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۸ و ضربه فنی دیپانشو از هند را مغلوب کرد، وی در کشتی بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب نورمحمد توردالی از قزاقستان شد و به عنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. علیزاده در این مرحله مقابل یوکی مائدا از ژاپن با نتیجه ۱۴ بر ۱۲ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۴ سادیر کایپبنوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۴۱ کیلوگرم امیرحسین محمدی مقدم در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۴ داشرات از هند را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل یاماتو فروساوا از ژاپن با نتیجه ۹ بر ۲ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی مقدم در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۲ بویانخیشیگ اوگانبایار از مغولستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۴۴ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ کشتی گیر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، آرین مهرعلیزاده در دور اول با نتیجه ۱۶ بر ۴ مقابل مارلان آبدرایموف از قرقیزستان به برتری دست یافت. وی در کشتی بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ساگادات ژومابک از قزاقستان گذشت و به عنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. مهرعلیزاده در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر یون نوزاکی از ژاپن را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۱ مقابل ایشوار از هند مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۸ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ نفر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، حسین آرین در دو مبارزه و با نتایج ۹ بر ۴ و ۱۱ بر صفر به ترتیب مقابل البی توردوبکوف از قرقیزستان و یوسوکه یاماموتو از ژاپن به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آرین در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ کارتیک از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل بکاسیل آسامبک از قزاقستان با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۵۲ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۶ کشتی گیر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، ابوالفضل کوشکی در مبارزه نخست با نتیجه ۲ بر صفر مقابل عبدالعزیز الحیدری از عراق به پیروزی رسید. وی در دیدار بعدی با نتیجه ۱۷ بر ۱۰ مغلوب سالم از هند شد و به عنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کوشکی در این مرحله مقابل عمربک آسان اولو از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ مقابل هاروتو کیتامورا از ژاپن مغلوب و چهارم شد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ نفر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، مبین گردشی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر عبداله الحلو از بحرین را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر مقابل رستم جان کاخاروف از قرقیزستان به پیروزی رسید و در دور سوم با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب آست کازبای از قزاقستان شد و به عنوان نفر دوم گروه خود راهی مرحله نیمه نهایی شد. گردشی در این مرحله در مصاف با آنکوش از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل سومیا بازار میاگمارسورن از مغولستان شکست خورد و چهارم شد.

در وزن ۶۲ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ کشتی گیر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، ماهان کاووسی در دو مبارزه به ترتیب با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر صفر ژاناریس بختیجان از قزاقستان و شینخو دلگرجارگال از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. کاووسی در این مرحله مقابل کاری ایتو از ژاپن با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۴ کشتی را به تانیش کادام از هند واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

۶۸ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ نفر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، رضا افشار در کشتی نخست با نتیجه ۸ بر ۲ ریکو تاناکا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر آنخبایار گانتولگا از مغولستان را شکست داد و در مبارزه بعدی با نتیجه ۳ بر صفر نیشانت راحول از هند را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. افشار در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر مقابل الخان ارمکوف از قرقیزستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۴ از سد علیرضا بهرام اف از تاجیکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۵ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۶ کشتی گیر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود امیر محمد رحیمی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۲ از سد بیامبادورج انخبات از مغولستان گذشت. وی در مبارزه بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر یاسوکی یانو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رحیمی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر و ضربه فنی منصور علیخان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب ویویک از هند شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۵ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ کشتی گیر، به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، رامتین روانبخش در مبارزه نخست با نتیجه ۱۱ بر ۳ اویاتولوخ روزیف از قرقیزستان را مغلوب کرد و در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ مغلوب بادال چادهاری از هند شد و به عنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. روانبخش در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر از سد نوردولت امانژول از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۲ از سد بادال چادهاری از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار فناوری

اخبار سیاسی