تاریخ انتشار : جمعه 10 تیر 1401 - 16:50
کد خبر : 286

دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی در سمنان راه اندازی شد

دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی در سمنان راه اندازی شد
نماینده سمنان ، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس گفت: با هدف علمی کردن تولیدات و اشتغال‌زایی سومین دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی کشور در سمنان راه اندازی شد.

به گزارش نیوز آرنا ؛ توافقنامه همکاری مشترک میان وزارت علوم و وزارت جهاد کشاورزی به منظور تاسیس راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع طبیعی در استان سمنان منعقد شد.
در آئینی با حضور معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت جهاد کشاورزی، توافقنامه همکاری مشترک به منظور تاسیس راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان در قالب پردیس فناوری و نوآوری امضاء و مبادله شد.

این توافق‌نامه به امضای دکترعلی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سید مجتبی خیام نکوئی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تات، محمدرضا قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، دکتر مجید ولدان رئیس پارک علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی رسید.

کمک به افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصادی متکی بر فناوری و نوآوری، بسترسازی برای توسعه کارآفرینی مبتنی بر علم و فناوری و بالا بردن ظرفیت ایجاد اشتغال دانش آموختگان بخش، ایجاد زمینه و بستر لازم برای رشد و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط دانش بنیان و فراهم آوردن شرایط لازم برای جذب و استقرار شرکت‌ها، موسسات، واحدهای فناور بزرگ و واحدهای تحقیق و توسعه از جمله اهداف انعقاد این توافق‌نامه است.

همچنین تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول و تسریع روند انتقال دانش فنی و فناوری، تجاری‌ سازی فناوری های حاصله از تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و تحقق ارتباط مراکز پژوهشی و فناوری با بخش‌های اقتصادی کشور و کمک به حل مسائل و چالش های اولویت دار بخش کشاورزی و منابع طبیعی از طریق بهره مندی از توان نخبگان، متخصصین و فناوران از دیگر اهداف این توافق‌نامه اعلام شده است.
گفتنی است مدت این توافق نامه که تعهداتی را برای هر کدام از طرفین جهت عملیاتی کردن آن مشخص کرده ۱۰ سال شمسی است که با موافقت طرفین قابل تمدید است.

به گزارش نیوز آرنا ؛ عباس گلرو نماینده سمنان ، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس شامگاه چهارشنبه در مراسم راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی سمنان به میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی سمنان با اشاره به راه اندازی این مرکز برای علمی کردن تولیدات کشاورزی، تاکید کرد: استفاده از دانش‌بنیان‌ ها در زمینه اشتغال‌ زایی نیز مؤثر است.

وی با بیان اینکه با توجه به اقلیم امروز کشور و خشکسالی سمنان نیاز به استفاده روش‌های علمی داریم، افزود: استفاده از دانش در مسیر تحول کشاورزی و تولیدات این حوزه تحول بزرگ و خدمتی به مردم محسوب می‌شود.

عضو خانه ملت با بیان اینکه افتتاح دهکده فناوری کشاورزی و منابع طبیعی در استفاده بهینه از خاک و آب تحول زا خواهند بود، ابراز کرد: کشاورزان از مرحله تولید تا توزیع محصولات از خدمات این دهکده بهره‌مند می‌شوند همچنین می‌توان از روش‌های علمی و ترویج آنها در بین کشاورزان نیز بهره برد.

وی با بیان اینکه دهکده فناوری کشاورزی و منابع طبیعی در راستای ارتقای بهره‌وری که کار ویژه دانش بنیان‌ها است، نقش ویژه خواهد داشت، گفت: برکات این مجموعه نصیب تمام کشاورزان استان خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار فناوری

اخبار سیاسی